Vahetamise voimalused

Pensionifondil ei ole lubatud oma tingimustes ette näha: korraga vahetatavate osakute minimaalset arvu; minimaalset tähtaega, millest varem ei olnud osakute vahetamine lubatud. Kindlustusselts annab kindlustusvõtjale vara üleviimiseks vajaliku viitenumbri.

Investorkaitse Vahetamine II samba pensionifondi valik ei ole ühekordne otsus: sul on võimalik muuta nii aktiivset fondivalikut, kuhu sinu kogumispensioni sissemaksed suunatakse, kui ka vahetada pensionikontol olevad osakud teise fondi osakute vastu.

Vahetamise voimalused

Sissemaksete suunamine uude fondi II samba sissemaksed saab korraga suunata vaid ühte fondi — see on sinu aktiivne fond. Kui soovid aktiivset fondi muuta, on vajalik esitada valikuavaldus, mis jõustub koheselt. Järgmine sissemakse suundub seejärel uude pensionifondi.

Vahetamise voimalused

Kogumispensioni näol on tegemist väga pikaajalise investeeringuga, mille tulemused selguvad alles aastate pärast, nii peab iga otsus olema põhjalikult läbi mõeldud ning valik tehtud ratsionaalsetest kaalutlustest lähtuvalt. Maksete ümbersuunamisel kui ka osakute vahetamisel soovitame hoolikalt tutvuda valitud fondi tingimustega.

Avaleht Uudised Soovijatel on võimalus esmakordselt vahetada kohus Soovijatel on võimalus esmakordselt vahetada kohustusliku pensionifondi osakuid 6.

Muutusi teha soovijal tuleb arvestada ka tehinguga kaasnevate kuludega — pangateenuse maksumusega, lisaks osakute vahetamise korral osakute tagasivõtmis- ja väljalasketasuga.

See näitab, et riik on loonud tugeva ja usaldusväärse süsteemi, mis on samas ka paindlik.

Vahetamise voimalused

Eesti Väärtpaberikeskuse tegevdirektor Kaidi Oone sõnul tiheneb vahetusvõimaluse lisandudes sel sügisel fondidevaheline konkurents. Väljapääsuaknad on piisavalt suured, et pääseda läbi ja saaksid kasutada aknaküve, mis on väiksemad kui suurte treppide jaoks vaheseinte uksele juurdepääs. Eemal aknad on lisaväärtuseks, et lubada päevavalgust keldrisse.

Eemaldamine ja täidetud trepp Kui keldrit renoveeriti ja uute vaheseinte uksedesse paigaldati uued väljapääsuaknad, siis on valik vaheseinte uste eemaldamiseks üldse.

See projekt algab klaasist seina sulgemisega, mis tavaliselt tehakse betoonplokkidega. Järgmised ülesanded on vaheseinte uste ja igasuguse trepikoja osa eemaldamine, mis tõuseb kõrgemale maapinnast maja ümber. Kui trepp täidetakse pinnasega ja lisatakse uus rohtu või muid taimi, on vanade vaheseinte uste tõendid väliselt nähtamatud.

Võimalik tellida erinevaid suurusi. Toodete tagastamine ja vahetamine Kui ostetud toode mingil põhjusel ei sobi või ei vasta teie ootustele, on teile võimalus see toode tagastada 14 päeva jooksul alates toote kättesaamisest. Tagastatav toode ei tohi olla kasutatud ja peab tagastamisel olema originaalpakendis koos kõikide toote juures olnud siltidega. Toote tagastamiseks või vahetamiseks Eesti Post AS vahendusel täitke tagastusleht ja postitage toode tähitud maksikirjaga. Juhul kui kasutasite kauba tellimiseks SmartPosti pakiautomaati, saate kauba tagastada SmartPosti vahendusel 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest teile saadetud uksekoodi alusel.