Otsevoimalused kaupleja

Turul võib saada kauplemisloa kas üheks päevaks või pikemaks ajaks, vastavalt kaupleja soovile. Eestis ja mujal on jõudsalt hakanud kasvama ettevõtete hulk, kes pakuvad tarbijale tasulist teenust, mis sisaldab lennuvedajaga suhtlemist ning hüvitise taotlemist, mida kasutades tuleb reisijal loovutada kuni kolmandik hüvitisest.

GS sustemaatilised kaubandusstrateegiad

Uuringust selgus, et rohkem kui 90 protsenti neist ei ole oma kodulehele lisanud olulist tarbijale suunatud infot. Euroopa Otsevoimalused kaupleja Tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Vaksmaa-Tammaru selgitas Vikerraadio saates "Huvitaja", et korrektne info kodulehel on oluline nii ostjale kui ka müüjale.

Tarbijakaitse: kaupleja ei pea kvaliteetset kaupa tagasi võtma

See peaks andma infot näiteks selle kohta, mis saab tagastatavast kaubast, kuidas müüjaga ühendust võtta võib, mille eest täpselt kaupleja vastutab jne. Samas ei ole iga kaupleja, kelle kodulehelt mõni eelnimetatud infokild puudub pahatahtlik või ebausaldusväärne.

  1. Kaubandussusteemi arendamise tarkvara
  2. Eesti esimene maasika Drive-in – Tartu Turg
  3. Binaarne valik VEGA

Sageli jääb info kajastamata lihtsalt teadmatusest. See peaks küll igale e-kauplejale olema jõukohane oma koduleht korda teha, et kohustuslik Otsevoimalused kaupleja alane info oleks seal väljas," kõneles Vaksmaa. Puuduv info võib müüjale isegi kahju tuua.

  • Peavärav Dorpati taga on autodele avatud kl 16 — 18 ja võimalus on sisse sõita ning laadida kaup otse autosse.
  • Uuringust selgus, et rohkem kui 90 protsenti neist ei ole oma kodulehele lisanud olulist tarbijale suunatud infot.
  • Aidata vallarahval nendega kontakte luua ja infot vahetada.
  • Oma rahakoti huvides tasub alati veenduda, kas kaupleja, kellele Sa oma raha andma hakkad, on ikka aus.

Näiteks juhul, kui veebilehel puudub teave võimaluse kohta tagastada kaup 14 päeva jooksul pärast selle kättesaamist, laieneb ostjale automaatselt õigus tagastada kaup kuni aasta peale selle kättesaamist. E-ostlemisel võib hoolimata kõigest juhtuda, et ette tuleb probleeme, olgu need siis kogemata tekkinud või sündinud pahatahtliku müüja soovil.

Eesti Seoses sagenenud kaebustega tuletab tarbijakaitseamet inimestele meelde, et tavapoest ostetud kvaliteetset toodet ei pea kaupleja ümber vahetama ega tagasi võtma.

Vaksmaa soovitab sellisel juhul esmalt pöörduda müüja poole, et asi läbi arutada, kuid vaidluse korral on alati võimalus abi otsida tarbijakaitsest. Sageli reklaamitakse Instagramis või muudes kanalites tooteid, mida reaalselt olemas ei ole või mida päriselt ei müüda.

"Huvitaja": Üle 90 protsendi Eesti veebipoodidest on puuduliku kodulehega

Vaksmaa soovitab ka siin olla tähelepanelik. Kes on kaupleja ja millised on sinu õigused," räägib ta ning lisab, et tegemist on täiesti tavalise e-tehinguga, mille puhul on kauplejal ja ostjal täpselt samad õigused ja kohustused, mis e-poeski. Suur osa kaebustest puudutab tarbijate õigust kaup 14 päeva pärast selle kättesaamist tagastada.

Kuidas ebaseaduslikult raha lihvida

Ehkki Euroopa Liit on e-kaubanduse piirideüleselt reguleerinud, mille tõttu saab Eesti tarbijakaitsest abi näiteks Saksa veebipoega tekkinud vaidluse korral, ei ole sama Hiina, USA, või mõne muu Euroopa välise veebipoega. Vaksmaa sõnul jääb sellisel juhul üle vaid eelnevalt konkreetse poe tingimustega tutvuda ning nendest kinni pidada. Kauple korrektselt.

Ka e-poes". Infot turvalise ostlemise kohta leiab enam aadressilt ostatargalt. Toimetaja: Urmet Kook.

Puhas Hind Action Trading System