Kaupmehe kaupmees.

Edukaimad kaupmehed oli väga heades suhetes valitsejate ja õukonnaga. Võtnud tubli mõõga ka ühes.

Kaupmehe kaupmees

Linnaelanikud koondusid ametite kaupa tsunftidesse ühe käsitööeriala meistreid ühendav organisatsioon ja gildidesse kaupmehi ühendav organisatsioon; ka sarnaste käsitööerialade tsunftide katusorganisatsioon. Gild võis olla usuline, poliitiline või kutseorganisatsioon, see kaitses liikmete huve, korraldas seltskondlikku suhtlemist ja tagas sotsiaalhoolduse.

Põle siis muud nõu aitnud, kui pannud kenad riided selga ja läinud ilma mööda rändama ja naist otsima.

Kaupmees on laiemas tähenduses kaubandusega elukutseliselt tegelev inimene ehk kaubandustööline; kitsamas tähenduses on kaupmees isik, kes oma nimel sõlmib kaubanduslikke tehinguid. Kaupmeestesse suhtuti, kui liigkasuvõtjatesse, aga samas kujunes rikkamatest kaupmeestest linna valitsev kiht ja nad olid hädavajalikud.

Mainet parandati aadlikega sõlmitud abielude kaudu. Edukaimad kaupmehed oli väga heades suhetes valitsejate ja õukonnaga. Patritsiaat matkis aadlikke nii elustiililt kui luksuslikkuselt, lisaks omasid nad raamatuid.

Kaupmehe mess 29. september 2016

Kaupmeheks saamise eeluseks olid tarkus ja oskused, mitte kuulumine taetud ühiskonnaklassi nagu teistel elualadel. Nad pidid Kaupmehe kaupmees head matemaatikas, tundma kartograafiat, valdama võõraid keeli ning olema tuttavad eri maade kommetega.

Kaupmehe kaupmees

Tänu kaupmeestele hakati trükkima ka võõrkeele õpikuid, sõnastikke ja vestmikke. Hiliskeskajal sai selleks õppida ka ülikoolis. Hingeõndsuse tagasid nad kinkidega usulistele organisatsioonidele ja heategevuseks.

Kaupmehe kaupmees