ASML aktsiaoptsioonid.

We still like the concept of having it loosely tied to our operating cash flows. But the timing is triggered by us making our first payments into it.

Päeva alguses alla müüdud turul toimus lahing karude ja pullide vahel ASML aktsiaoptsioonid kauplemistunnil ning turg suutis siiski toibuda. Dow langes päevaga´0.

Päeva alguses alla müüdud turul toimus lahing karude ja pullide vahel viimasel kauplemistunnil ning turg suutis siiski toibuda. Dow langes päevaga´0. Sektoritest olid eriti nõrgad e-äri, tarkavara, riistvara ning kullasektor.

Sektoritest olid eriti nõrgad e-äri, tarkavara, riistvara ning kullasektor. Suhtelist tugevust oli tunda farmaatsia, kaitsetööstuse ja biotehnoloogia sektorites. Üldine pilt oli siiski väga negatiivne ning tõusvaid aktsiaid ei olnud kerge leida. Wachovia Securities leidis, et Microsoftil MSFT seisab ees paar kriitilist nädalad, mille jooksul selgub firma töötajatele jagatud aktsiaoptsioonide mõju tuludele ja kasumile.

Lisaks teatas firma koostöö peatamisest Yahoo otsingumootoriga, kuna Microsoft hakkab ise samalaadset toodet välja töötama.

Kommentaare ei ole

Kodukaunistustooteid müüv Lowe LOW avaldas oma kolmanda kvartali tulemused. Müük kasvas aastatagusega võrreldes 24 protsenti 7. Kuid isegi järgmise kvartali kasumiprognoosi tõstmine ei suutnud aktsiat plussis hoida ning päev lõpetati 1. Fondiosakutega kauplemisega seotud skandaal rõhub endiselt finantssektori aktsiaid. Aktsia lõpetas sisuliselt nullis.

Charles Schwab SCH teatas, et leidis antud küsimuses 18 problemaatilist küsimust, aktsia kukkus täna siiski 4 protsenti.

Mis on PHLX pooljuhtide sektori indeks (SOX)?

Peale eelmisel nädalal tehtud aasta hinnatippe nähakse languse põhjusena osaliselt kasumivõttu. Suurimas languses on Euroopas finants- ja tehnoloogiasektor, mis mõlemad on aasta algusest peale ka enim tõusnud. Viimase 6 kuu kõrgeimat taset dollari vastu ründav euro on taas suuremate kaotajate hulka viinud ka Euroopa autotootjate aktsiad ja siinne farmaatsiasektorgi ei suuda reedest edu korrates vastuvoolu ujuda.

Üldse on langus nii laiapõhjaline, et plussis kauplevaid aktsiaid annab Euroopa suurimatest indeksitest lausa otsida: Prantsuse 40 suurima börsiettevõtte hulgas ei leia näiteks ühtegi ja Saksamaa 30 suurimast on napis plussis vaid ravimitootja Schering. Tallinna Börsil alustati nädalat keskmisest väiksema käibega, ASML aktsiaoptsioonid eelmise nädala lõpule andis lõviosa käibest Eesti Telekomi aktsia, selle hind jäi suure käibe juures lõpuks muutumatuks, samas päevasiseselt fikseeriti langus ja tänane peatus näib olevat vaid puhkepausiks allapoole liikumisel.

Ettevalmistatud märkused:

Henno Viires USA Dow keskmine lõpetas päeva 0. Teist päeva järjest võeti kasumeid pooljuhtide sektoris ning SOXX indeks kukkus 3 protsenti. Müügisurve ASML aktsiaoptsioonid olid ka maaklerfirmad, arvutitootjad ning võrgusektor. Huvi on tekkimas farmaatsiasektori vastu ja seda tänu varasemale allajäämisele tehnoloogiasektori tõusule. Nädala tegijaks tõusis kuld ning kullasektori aktsiad, kuna kulla hind kerkis dollari lähedale, mis on seitsme aasta kõrgeim näitaja.

Järgmisel nädalal hakkavad tähelepanu alla taas tõusma jaemüügisektori ettevõtted ning seda pühadehooaja alguse tõttu. Alo Vallikivi.